strona główna  -   dane kontaktowe  
drukuj

Szkoła Dialogu - I edycja

Uczniowie naszej szkoły z klasy 8a i 8c wzięli udział w programie edukacyjnym Szkoła Dialogu, którego celem jest zapoznanie z historią Żydów w Kraśniku oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój naszego miasta.

Projekt prowadzony był w formie zdalnej od października do grudnia 2020r. Uczniowie uczestniczyli w czterech wirtualnych spotkaniach z trenerami Forum Dialog, w czasie których zapoznali się z historią i kulturą polskich Żydów, wpływem Zagłady na losy społeczności żydowskiej oraz różnorodnością życia żydowskiego współcześnie.

Rezultatem własnych poszukiwań - rozmów ze świadkami historii, wywiadów z regionalistami i historykami, przeszukiwaniem Internetu oraz pozycji książkowych o Kraśniku jest trasa wirtualnej wycieczki po miejscach społeczności żydowskiej w naszym mieście i okolicach.

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1BJ08oLdQPurqH1QaOGpia7wLabSwz0gb&usp=sharing

Uczniowie zainspirowani kulturą i tradycją żydowską przeprowadzili także warsztaty taneczne i zatańczyli żydowski taniec radości „Hava Nagila".

https://www.facebook.com/mateusz.jocek.7/videos/383416676274480

Dzięki udziałowi w projekcie Szkoła Dialogu uczestnicy odkryli wielokulturową przeszłością swojej miejscowości często zapomnianą, poznali lokalną historię, która bardzo często nie jest znana, kształtowali postawę tolerancji i otwartości, uczyli się pracy zespołowej.

130705982_202876401444907_106086757340410506_n.jpg

      
      
      

      
    


 
   
 
  


    
 
 

Dla sympatyków Szkoły Dialogu mamy w nagrodę krzyżówkę do rozwiązania. Zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy z tematyki żydowskiej.

krzy____wka.bmp.png

Możesz pomóc sobie mapką, którą znajdziesz pod tym linkiem:

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1BJ08oLdQPurqH1QaOGpia7wLabSwz0gb&usp=sharing


27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

PREZENTACJA

© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku