10.01.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Miasta Kraśnik Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Sp 6 -I miejsce, Sp 3 - II miejsce, Sp 5 - III miejsce. Mamy awans do rozgrywek powiatowych, dobra robota chłopaki!!! Skład zespołu: Cieślik Gabriel, Góras Kamil, Biskup Jakub, Szymula Jan, Wnuk Szymon, Sadurski Kamil, Swatowski Leon, Starobrat Oliwier, Miłosz Staniec, Pęczkowski Kacper, trener zespołu: Michał Wojcieszkiewicz.
 zolten.jpg

W dniach 13-14.11.2017 roku w Spale odbyła się Konferencja Szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych zorganizowana przez Polski Związek Piłki Siatkowej , w której uczestniczył nasz nauczyciel Michał Wojcieszkiewicz. Tematyka szkolenia pomimo tylko dwóch dni była bardzo bogata w zajęcia teoretyczne i praktyczne: Profilaktyka urazów, trening motoryczny - Mateusz Oszust, Współczesne trendy w piłce siatkowej - Jacek Nawrocki, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Spale - Sebastian Pawlik. Nasz trener dwa razy w roku uczestniczy w takich kursokonferencjach, a zgromadzone materiały video przekazuje nauczycielom wychowania fizycznego, oraz sam realizuje ciekawe ćwiczenia podczas zajęć Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W dniu 18-19.11.2017 odbył się Turniej Regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Regionu Wschód. Nasze województwo zajęło 1 miejsce. W składzie: Wojtek Bukowski Maciej Zając Kacper Ryba Przemek Peryt Michał Mirosławski Adrian Kulawiec Piotr Winnicki Kamil Juszczyński Sebastian Mikusek Kuba Gołyski Dawid Cieślik Patryk Pykacz. Trenerami Kadry są: Maciej Sobieraj i Michał Wojcieszkiewicz. Koordynatorem Wojewódzkim Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest Pan Piotr Olejarnik. Zawodnicy klubu sportowego MKS Kraśnik którzy wzięli udział w Turnieju: rocznik 2003: Ryba Kacper, Mikusek Sebastian, Cieślik Dawid; rocznik 2004: Szymula Michał, Bielecki Szymon. Trenerem zawodników jest Michał Wojcieszkiewicz.

W październiku w Kraśniku gościliśmy ekipę telewizyjną z TV POLSAT z magazynu sportowego "Atleci". Trzy dyscypliny sportowe, w tym min. piłka siatkowa - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II i Siatkarskie Ośrodki Szkolne oraz klub sportowy MKS Kraśnik wraz z ich przedstawicielami w roli głównej w drugiej części programu :-) Zachęcam do sprawdzenia i ocenienia materiału - KRAŚNIK MIASTEM SPORTU!!!

atletik.jpg

Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki , skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki.

SOS powstał w 2012 roku z inicjatywy Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i związku sportowego.

W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy społeczną strukturę wsparcia dla inicjatywy.

Od 04.09.2017. Siatkarskie Ośrodki Szkolne funkcjonują w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im.Jana Pawła II w Kraśniku. Nauczycielem i trenerem grupy chłopców z klasy VII B jest mgr Michał Wojcieszkiewicz.

Szkoła do końca roku szkolnego ma zostać wyposażona w sprzęt sportowy do specjalistycznego treningu piłki siatkowej (i nie tylko), uczniowie dzięki podpisaniu trójporozumienia pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Siatkowej - Urzędem Miasta Kraśnik - Publiczną Szkołą Podstawową nr 6 zyskają stroje oraz dresy sportowe, a już od niedawna korzystają z każdodziennego posiłku w postaci obiadu na szkolnej stołówce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w naszej placówce - nie musisz być uczniem danej klasy lub nawet szkoły czy miasta - możesz być skautem, który bierze udział w popołudniowych treningach i uczestniczyć w programie szkolenia z zakresu piłki siatkowej!!!

W dniu 14.10.2017 w Świdniku odbyły się konsultacje chłopców Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Obydwie Kadry Województwa Lubelskiego S.O.S. przygotowują się do udziału w turnieju regionalnym, który rozegrany zostanie 18-19.11.2017 w Nowym Dworze Mazowieckim. Praca z najbardziej utalentowanymi zawodnikami pod okiem trenerów Darka Kuźmy i Wojciecha Miszczuka (roczniki 2004 i młodsi), Macieja Sobieraja i Michała Wojcieszkiewicza (rocznik 2003) pozwala optymistycznie myśleć o dobrych wynikach sportowych. Zawodnicy oraz trenerzy byli obserwowani podczas zajęć przez koordynatora regionalnego Adama Nowika, oraz koordynatora wojewódzkiego Piotra Olejarnika. W konsultacjach województwa lubelskiego wzięli udział nasi uczniowie i absolwenci. Trzymajcie kciuki za nasze kadry na turniejach!!!

so__4_.jpg

Od lewej stoją: Trener Kadry Wojewódzkiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych - Michał Wojcieszkiewicz, Kacper Ryba, Adam Skica, Kawa Karol, Bartłomiej Sadowski, Kamil Kołtun, Dawid Cieślik.
Od lewej klęczą: Szymon Bielecki, Michał Szymula, Kamil Góras, Jan Jachura, Marcel Kozłowski, Jakub Jurak.