Święty Jan Paweł II - nasz Patron

Szkoła Podstawowa nr 6, jak co roku, pamięta o św. Janie Pawle II. Z okazji obchodzonego 18 maja Dnia Patrona przygotowaliśmy wspomnienie o naszym wielkim papieżu, przyjacielu dzieci i orędowniku pokoju, który już od wielu lat czuwa nad naszą społecznością. Zachęcamy uczniów, rodziców i grono pedagogiczne do włączenia się w obchody tego wyjątkowego dnia m. in. przez obejrzenie przygotowanej prezentacji i zapoznanie się z materiałami umieszczonymi poniżej. Mamy nadzieję, że każdy z nas choć na chwilę zagłębi się w zadumie nad pięknem i wartością słów Jana Pawła II, które zostaną z nami na zawsze: „Wy jesteście przyszłością świata […]”.

Wirtualny Dzień Patrona w SP6 Kraśnik

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Takie motto przyświeca społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku, szczególnie w czasach, w jakich się teraz znaleźliśmy. W poniedziałek 18 maja 2020 r. odbędzie się w SP6 wirtualny Dzień Patrona. Wydarzenie to zostało poprzedzone przedsięwzięciami przypominającymi sylwetkę Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klas najmłodszych wykonywali prace plastyczne, starsi tworzyli plakaty - motywce zawierające jakże aktualne słowa papieża Polaka. Wśród wychowanków kraśnickiej szkoły znaleźli się też tacy, którzy zaprezentowali talenty muzyczne. Dzieła te zostały wykorzystane do stworzenia unikatowego filmu łączącego przeszłość ze współczesnością, ukazującego niegasnącą aktualność wartości przekazanych przez Jana Pawła II. Organizatorzy obchodów Dnia Patrona przygotowali również bank wiedzy o JPII, zestaw ciekawych linków odwołujących się do naszego papieża. Wszystkie materiały zostaną udostępnione na stronie internetowej oraz szkolnym profilu na FB. Serdecznie zachęcamy do korzystania z materiałów i świętowania obchodów 100-lecia urodzin Jana Pawła II z “Szóstką”.

w słowach i obrazach

Wiersz Jan Paweł II – Nasz Papież
Wiersz o Papieżu

Prace plastyczne