„Magiczne kryształy”

Świat, w którym żyjemy oprócz swojego piękna niesie ze sobą wiele zagrożeń. Współczesne dzieci są zafascynowane telewizją, a jeszcze bardziej komputerem i jego możliwościami. Czas, który dzieci poświęcają mediom, to średnio cztery godziny dziennie. Rodzice traktują ten fakt, jako możliwość rozwoju sowich pociech i często nie dostrzegają zagrożeń jakie niosą media. Tłumaczą się brakiem czasu lub zmęczeniem pozwalając swoim dzieciom bezkarnie i bez kontroli oglądać telewizję lub grać w gry komputerowe. Tak, wiele godzin poświęconych mediom może prowadzić do uzależnień.
12 października uczniowie klasy III A uczestniczyli w programie profilaktycznym opartym na bajce Agnieszki Grzelak „Magiczne kryształy”. Celem zajęć było przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z mediów: telewizji, Internetu czy gier komputerowych, a także pośrednio kwestii naśladownictwa negatywnych wzorców, zachowań agresywnych proponowanych przez telewizję i gry komputerowe. Program realizowany były w ramach projektu „Nie daj się złapać w sieć uzależnień @”.

Przewodnicząca Rady Rodziców