PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniach 21 II i 23 II 2012 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej, którą zorganizowała p. Barbara Żuber – nauczyciel bibliotekarz wraz z p. Anną Osiak – polonistką. Pierwszoklasiści, zaproszeni goście – dzieci z grup zerowych z Przedszkoli nr 1, 2, 3, 4 oraz rodzice – obejrzeli przedstawienie pt. Smok wawelski przygotowane przez uczniów kl. V d pod kierunkiem p. A. Osiak. Inscenizacja została wzbogacona prezentacją multimedialną pt. Baśniowe zagadki, którą opracowała p. Joanna Cybulak – nauczyciel matematyki i informatyki. Znakomity występ uczniów, krótkie filmowe zagadki, oprawa muzyczna, nad którą czuwała p. Izabela Zdyb – nauczyciel muzyki oraz piękna dekoracja wykonana przez p. Monikę Żuber – nauczyciela plastyki, wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Dużej pomocy w przygotowaniu imprezy udzieliła p. Barbara Zielińska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Część artystyczna została tak opracowana, by legenda polska łączyła się z promocją zdrowego stylu życia a jednocześnie zachęcała do czytania i poszanowania książek. Przed pasowaniem uczniów książką dotyczącą błogosławionego Jana Pawła II – Dekalog dla Polaków p. B. Żuber nawiązała do sylwetki patrona szkoły zachęcając do naśladowania tego Wielkiego Papieża, dla którego Bóg oraz dobro każdego człowieka, Ojczyzny i świata było zawsze na pierwszym miejscu. Po złożeniu obietnicy nastąpiło pasowanie, które umilała piosenka Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i listy do rodziców zachęcające do wspólnego czytania, a przedszkolaki również listy oraz słodkie upominki. Całe to wydarzenie utrwaliła na fotografiach p. Danuta Niezgoda – nauczyciel wychowania fizycznego. Mali goście z przedszkoli czuli się w szkole bezpiecznie i dobrze, gdyż czuwała nad nimi p. Dorota Siebielec – pedagog specjalny.

Fotografowała: Danuta Niezgoda