strona główna  -   dane kontaktowe
drukuj

Kinder + Sport to gigantyczna, wieloetapowa impreza. Tylko w ogólnopolskich finałach, które rozegrane zostały w dniach 3-6 lipca w Drzonkowie k.Zielonej Góry, wzięło udział aż 1500 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. W sumie, biorąc pod uwagę także eliminacje, pod egidą Kindera rywalizowało w tym roku 37000 dzieci! Wśród nich w kategorii „czwórek” MKS SP 6 Kraśnik I, czyli zespół ze Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie Krystian Grabowski, Oliwier Pastuszka, Piotr Tomas, Szczepan Bryczek i Kosma Knap (trener Jerzy Nowak) i SP 5 MKS Kraśnik - „dwójka” ze Szkoły Podstawowej nr 5, czyli bliźniaczki Weronika i Wiktoria Ciepłe oraz Emilia Albin (opiekun Andrzej Zdenicki). Ze względu na tak wielką liczbę zespołów grania było co niemiara. Podopieczni Jerzego Nowaka zagrali aż jedenaście spotkań, w tym mecze z późniejszym triumfatorem turnieju UKS Volley Wałcz i wicemistrzem AKS Rzeszów I. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na 28. miejscu. Dziewczęta z SP nr 5 zajęły 34. lokatę. W ich kategorii zwyciężyła Gedania Gdańsk.

Zawodnicy kraśniccy to wychowankowie siatkarskich klas sportowych prowadzonych w obu szkołach podstawowych. Chłopcy z „szóstki” od września przechodzą już do Publicznego Gimnazjum nr 1, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności w ramach Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

PS

Obie ekipy kraśnickie wraz z opiekunami podczas finałów XX edycji Kinder + Sport