Podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w pokazach i zajęciach w ramach  XI Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Nauka bez barier”. W dniach od 20 do 26 września uczelnie wyższe Lublina oraz ośrodki naukowe naszego województwa otworzyły podwoje dla najmłodszych „studentów”, którzy w niecodziennych warunkach mogli zgłębiać tajniki przeróżnych dziedzin wiedzy. Uczniowie klasy IV d uczestniczyli w zajęciach praktycznych w laboratorium Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, zwiedzili również jedną z najstarszych stacji meteorologicznych w Polsce. Klasa VI b brała udział w warsztatach języka ukraińskiego, zaś klasa Va zgłębiała tajniki chemii podczas warsztatów w laboratorium chemicznym Collegium Pharmaceuticum Uniwersytetu Medycznego.