Czwartek 16 października był w Szkole Podstawowej nr 6 dniem szczególnym. Popołudniu swoje ślubowanie złożyli pierwszoklasiści.

O godzinie 17 szkolna sala gimnastyczna wprost pękała w szwach. Przybyli do niej uczniowie klas pierwszych, ich rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Wśród nich burmistrz Mirosław Włodarczyk, jego zastępca Jarosław Stawiarski oraz Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz. Ale najważniejsi byli ONI – szóstkowi pierwszoklasiści. Uczniowie aż pięciu klas pierwszych musieli wykazać się wiedzą o szkole nie tylko przed zgromadzonymi na sali gośćmi, ale również przed dwoma skrzatami, którzy przybyli zwabieni ogromnym hałasem i byli bardzo surowymi egzaminatorami. Na całe szczęście pierwszaki świetnie poradziły sobie z zadawanymi pytaniami. W nagrodę ponad osiemdziesięciu uczniów przyjętych zostało w grono uczniów SP 6, z czego ucieszyli się ogromnie. Bo przecież, jak głoszą słowa śpiewanej przez nich piosenki – „Szóstka” to szkoła na sześć!

fot.D.Niezgoda