Czwartek 16 października był w Szkole Podstawowej nr 6 dniem szczególnym. Rano odbyły się uroczystości Dnia Patrona, św. Jana Pawła II.
Przed godziną dziesiątą na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie „szóstki” i grono pedagogiczne. Przemaszerowali ulicami Kraśnika do kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej, aby wziąć udział w uroczystej mszy św., którą celebrował proboszcz Wiesław Rosiński. Przypomniał zgromadzonym o ogromnej dumie, a jednocześnie odpowiedzialności z posiadania tak wspaniałego patrona. Potem część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy IVb. Po powrocie ustawiono się przed wejściem do szkoły. W obecności burmistrza Kraśnika Mirosława Włodarczyka uroczyście otworzony został Zakątek Papieski – miejsce przyszkolne, gdzie można chwilę odpocząć na ławeczce, ale również podziwiać stojące tam cztery rzeźby. To prezent od miasta, pamiątka po kwietniowym plenerze rzeźbiarskim, podczas którego artyści z całej Polski tworzyli z drzewa lipowego sylwetki Jana Pawła II.

fot. D.Niezgoda