Wielkanoc - to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To czas radosny i bardzo wiosenny. To też okazja, by przypomnieć sobie wielkanocne zwyczaje i tradycje: malowanie pisanek, święcenie pokarmów, robienie palm wielkanocnych, mazurków, lukrowych babek, wysiewanie rzeżuchy, polewanie wodą a przede wszystkim czas, by lepiej przeżyć życie, mękę i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 23 marca 2016 roku odbyło się w naszej szkole przedstawienie wielkanocne pt. „Wielkanocne tradycje” dla klas I – III.

W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy I c, wraz z wychowawczynią p. Barbarą Oszust oraz katechetką p. Teresą Błaszczyk, chórem pod kierunkiem p. Izabeli Zdyb, którzy przybliżyli młodszej społeczności szkolnej to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie. Dekorację przygotowała p. Monika Żuber, a ciekawe tańce przygotowała p. Barbara Zielińska.