Szkolna Szóstka znowu na scenie

Dnia 27.04.2016 r. w CKiP w Kraśniku odbył się Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych. Swój akces zgłosiła grupa teatralna Szóstka ze Szkoły Podstawowej nr 6. W jej repertuarze znalazły się dwa krótkie przedstawienia: Zielony Kapturek i Smok wawelski Wandy Chotomskiej.

Wyborem scenariusza i przygotowaniem artystycznym dzieci zajęła się pani Anna Osiak – nauczycielka języka polskiego. Dekoracje wymyśliła i wykonała pani Bożena Leksowska – nauczycielka polonistka, przy dużej pomocy ze strony pani Ani Osiak, ścieżkę muzyczną do przedstawienia przygotowała pani Joanna Cybulak – nauczycielka matematyki. Dużą pomoc wykazali również rodzice aktorów – uczniów klasy VI c, przygotowując pomysłowe stroje. Dzięki wspólnej pracy powstało wdzięczne widowisko pełne humoru, muzyki, śpiewu, zaskakujących zwrotów akcji i – co najważniejsze – wspaniałej gry aktorskiej młodych wykonawców.

Wymagające jury nie pozostało obojętne i doceniło naszą pracę przyznając grupie teatralnej Szóstka (jedynej spośród przedstawicieli szkół z całego powiatu biorących udział w przeglądzie) zaszczytne wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszych dzieci, gratulujemy im i cieszymy się z sukcesu. Życzymy im również, aby w następnych latach (już w innej szkole) nadal czerpali radość i satysfakcję w tej tak wymagającej, a jednocześnie ekscytującej aktorskiej roli. Powodzenia.

Chcielibyśmy jeszcze podziękować tym wszystkim, bez których to przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku.

Dziękujemy życzliwej Dyrekcji za to, że przychylnym okiem obserwowała nasze poczynania.

Składamy serdeczne podziękowania dla rodziców uczniów klasy VI c  za pomoc i piękne stroje dla aktorów.

Wielkie DZIĘKUJEMY dla naszego pana Roberta za jego fachową pomoc i głowę pełną pomysłów.

Gorące podziękowania dla pani Dorotki i jej syna Mateusza - dzięki nim umocniła się nasza wiara w życzliwość ludzi.

Na koniec wiele gorących słów dla pełnych zapału i pomysłów uczniów – wykonawców, bez których nic by się nie udało.

Więcej zdjęć znajdziecie w aktualnościach "Dni otwarte szkoły"