12 maja 2016r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki  Publicznej w Kraśniku odbyło się spotkanie autorskie z p. Pawłem Wakułą. Uczestniczyły w nim dzieci z klasy I d, klasy II c i klasy III a – integracyjnej. Paweł Wakuła to pisarz i rysownik - humorysta. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci - „Angorka”. Opowiadania ze zbioru - „Co w trawie piszczy” zostały w 2007 roku wyróżnione w konkursie literackim im Astrid Lindgren organizowanym przez fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Jest autorem książek: „O czym szumi las”, „Na tropie sześcioptaka”, „Dębowa kołyska”, „Jagiełło pod prysznicem” oraz komiksów: „Dwa końce świata”, „Opętani”. Ponadto jego utwory można znaleźć w antologiach: „Opowiadania z kluczem”, „Opowiadania o psach. Na psa urok!”, a także licznych audiobookach, których możemy wysłuchać na antenie polskiego radia. W czasie tego spotkania dzieci dowiedziały się o pracy pisarza – rysownika, poszerzyły swoją wiedzę na temat zachowań proekologicznych, a przede wszystkim zachęciły do czytania książek.