MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BIBLIOTECZNY „WYBIERAM BIBLIOTEKĘ”

6 maja w auli Szkoły Muzycznej w Kraśniku odbył się uroczysty finał VII edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Bibliotecznego „Wybieram bibliotekę.” Organizatorem finału był Dział Pedagogiczny Biblioteki Szkolnej ZS nr 2 w Kraśniku. Na II etap z naszej szkoły zostało przekazanych 10 prac: 8 plastycznych, których autorami są: Magdalena Wierzchowiak, Blanka Żołopa z kl. I b (opiekun: p. M. Babisz); Zofia Kudła, Julia Nowak i Bartosz Wcisło z kl. I c (opiekun: p. B. Oszust); Rafał Goliński, Agnieszka Witek z kl. II c (opiekun: p. A. Rostek); Aleksandra Banach z kl. III c (opiekun: p. B. Wilk) oraz 2 prace literackie: Jan Kutyła z kl. V c (opiekun: p. B. Żuber) i Aniela Chruściel z kl. VI b (opiekun: p. E. Tyc). Dla wymienionych uczniów - dyplomy i nagrody pocieszenia ufundowane przez Radę Rodziców. Na etapie szkolnym wyróżnieni zostali też następujący uczniowie: Zuzanna Chruściel, Wiktoria Januszczak, Antoni Mikita, Julia Łyczek z kl. I c (opiekun: p. B. Oszust); Natalia Widomska z kl. I d (opiekun: p. B. Serafińska-Chudy); Zuzanna Tomaszewska z kl. II a (opiekun: p. D. Michalczyk); Weronika Stefanek z kl. II e (opiekun: p. A. Nafalska); Maja Grzywa z kl. III b (opiekun: p. B. Dziewulska). Dla wyróżnionych uczniów - nagrody pocieszenia. Organizatorem I etapu była biblioteka szkolna. W II etapie ocenionych zostało 84 prac plastycznych i fotograficznych oraz 48 prac literackich ze szkół podstawowych i gimnazjów. Komisja uwzględniała następujące kryteria: inwencję, jasność przekazu oraz estetykę wykonania.

Nasza szkoła może poszczycić się pięknym zwycięstwem, bowiem 2 uczennice zostały wyróżnione w finale zaszczytnym miejscem:

Prace plastyczne i fotograficzne - kategoria szkoły podstawowe klasy I- III:

I NAGRODA: JULIA NOWAK KL.I c (opiekun: p. Barbara Oszust)

Prace literackie - kategoria szkoły podstawowe klasy IV-VI:

II NAGRODA: ANIELA CHRUŚCIEL KL.VI b (opiekun: p. Ewa Tyc)

Więcej informacji n/t finału konkursu można znaleźć na stronie internetowej Działu Pedagogicznego Biblioteki Szkolnej ZS nr 2 w Kraśniku: http://ken.pbw.lublin.pl/krasnik/ w zakładce: Aktualności

Serdeczne gratulacje dla uczniów nagrodzonych w finale oraz wyróżnionym w I etapie. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich opiekunom serdecznie dziękuję.