Już po raz dziesiąty społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła swoje święto - Dzień Patrona. 16 października 2006 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku otrzymała imię Jana Pawła II. Było to bardzo ważne wydarzenie i szczególna data w historii naszej szkoły. Wielki to zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II. Z wdzięcznością wspominamy Jego życie i dzieło. On nie bał się stawiać wysokich wymagań i pozostał dla wszystkich wspaniałym Nauczycielem. Jesteśmy dumni, że jest naszym Patronem i staramy się, aby wszystkie nasze działania były hołdem dla Jego Wielkiego Pontyfikatu. Jego gorące nawoływanie do miłości i miłosierdzia w świecie są dla nas szczególnym wyzwaniem. W tym roku Dzień Patrona obchodziliśmy pod hasłem: ,,Błogosławieni miłosierni’’

Obchody uroczystości rozpoczęły się spotkaniem klas IV-VI z wychowawcami w celu przypomnienia na nowo osoby i nauczania Jana Pawła II. Następnie cała społeczność ,,Szóstki” zebrała się i się przed budynkiem szkoły, gdzie wspólnie, przy asyście pocztu sztandarowego został odśpiewany hymnu państwowy oraz hymn szkoły. Pod pomnikiem Papieża- Polaka dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Następnie odbył się przemarsz do Kościoła Parafialnego p.w. Matki Bożej Bolesnej, gdzie została odprawiona dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Wiesława Rosińskiego. Oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie naszej szkoły Po Mszy świętej, uczniowie klas V przedstawili montaż słowno-muzyczny, oraz prezentację o Janie Pawle II, przypominająca ważniejsze fragmenty z jego życia i nauczania. Całość uroczystości uświetniał szkolny chór pod kierunkiem P. Izabeli Zdyb. Dalsze obchody naszego święta miały miejsce w szkole. Po powrocie z kościoła klasy I-III udały się do swoich sal, gdzie przeprowadzone zostały zajęcia przybliżające postać naszego rodaka - Wielkiego Polaka, Papieża - Jana Pawła II Pozostanie On w naszej pamięci, w naszych modlitwach, w naszym życiu szkoły. Papieskie wskazania będą ukazywać kierunek naszej życiowej drogi.

fot. D. Niezgoda