W naszej szkole w roku szkolnym 2016/2017 realizowany był program czytelniczy pod hasłem „Łączy nas książka”. Uczniowie zaangażowali się w różnorodne działania. Brali udział konkursach, akcjach czytelniczych, spotkaniach z autorem książek. Podsumowaniem projektu był happening czytelniczy zorganizowany 12 czerwca. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa. Uczniowie klas I-VI przebrani za postacie literackie, z transparentami propagującymi czytelnictwo, przemaszerowali w barwnym korowodzie ulicami naszego miasta. W trakcie happeningu starsi uczniowie rozdawali przechodniom wcześniej przygotowane ulotki na temat czytelnictwa. Pod koniec parady odwiedziliśmy przedszkole integracyjne, gdzie wręczyliśmy dzieciom kwiatki z różnymi cytatami, pudełeczka, w których obok złotych myśli o książce znajdował się również cukierek. Po dwóch godzinach spaceru wróciliśmy do szkoły. Mamy nadzieję, że nasz akcja przypomniała, że książka, mimo wielu innych pokus współczesnego świata, może dostarczyć niezapomnianych i głębokich wrażeń oraz może być źródłem radości, satysfakcji i kreatywności.

J. Marzec