25.09.2017r. odbył się apel inauguracyjny VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, na którym zaprezentowano ideę zabawy z tabliczką mnożenia. Wychowawcy klas wręczyli każdemu dziecku list do rodziców, w którym opisane zostały zasady zabawy . Następnie pod nadzorem koordynatora Małgorzaty Omeljan przygotowano sale lekcyjne oraz korytarze, na których ćwiczono gry „Piłkarz matematyk” i „Królowa skakanki”. Przez tydzień każda klasa na zajęciach edukacyjnych przypominała sobie tabliczkę mnożenia, wykorzystując do tego celu karty do gry „Olimpijczyk”, „Krzyżak”. Wszystkie te działania miały na celu przygotowanie uczniów do końcowych egzaminów. 29.09.2017r. odbył się apel rozpoczynający dzień egzaminu dla wszystkich osób chętnych z klas trzecich. Egzaminatorami byli uczniowie klasy V, którzy brali udział w XVI Wojewódzkich Mistrzostwach w Tabliczce Mnożenia w Kraśniku. Sprawny i poprawny przebieg egzaminu nadzorowali koordynatorzy oraz wychowawcy klas trzecich. Uczniom, którzy zdobyli tytuł "Eksperta Tabliczki Mnożenia", "Królowej Skakanki" oraz "Piłkarza Matematyka" wręczono dyplomy, a wszystkim uczestnikom VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia drobne upominki.