strona główna  -   dane kontaktowe  
drukuj
 
ROK SZKOLNY 2016/2017

Klasa II

Rok szkolny powitaliśmy wypoczęci i radośni. Do naszej klasy doszedł nowy kolega Adaś oraz dwie koleżanki : Nicola i Oliwia. W II semestrze powitaliśmy kolejną koleżankę - Klaudię. Teraz jest nas 25 osób.


Samorząd klasowy:

Gospodarz - Aleksandra Bernacka
Zastępca  - Wiktoria Bernacka

Łącznicy z biblioteką szkolną:Nikola Gałuszkiewicz, Katharina Goumas, Jakub KaczorLista uczniów :
 1. Bącal Daria
 2. Bernacka Aleksandra
 3. Bernacka Wiktoria
 4. Borkowski Adam
 5. Cieślak Adrian
 6. Cięszczyk Julia
 7. Gałuszkiewicz Nikola
 8. Goumas Katharina
 9. Kaczor Jakub
 10. Kowalik Joanna
 11. Kozak Daniel
 12. Kurzyna Maciej
 13. Lenartowicz Rafał
 14. Piekarz Magda
 15. Pijanowski Oskar
 16. Płecha Kacper
 17. Robak Oliwia
 18. Rytelewska Nicola
 19. Skorupa Filip
 20. Toporowska Natalia
 21. Wójcikowska Natalia
 22. Wierzchowiak Magda
 23. Ziemba Amelia
 24. Żołopa Blanka
 25. Kwiatek KlaudiaPodsumowanie konkursu "Bezpieczna zima"

23 marca odbyło się w Powiatowej Komendzie Policji w Kraśniku podsumowanie konkursu plastycznego.  Daniel K. z naszej klasy otrzymał wyróżnienie Brawo. !!!
Wizyta niezwykłego gościa

To była niecodzienna lekcja. 13 stycznia 2017r. gościliśmy pana Pawła przebranego za dawnego Eskimosa razem ze swoim pupilem- psem. Wysłuchaliśmy ciekawostek o życiu Eskimosów w dalekiej Grenlandii i roli psów. Dowiedzieliśmy jak dbać o te zwierząt. Jeszcze więcej dowiemy się z książki pt. "Anaruk, chłopiec z Grenlandii", którą postanowiliśmy przeczytać w czasie ferii.

Zabawa noworoczna

Na zakończenie I semestru nauki odbyła się w naszej szkole wspaniała zabawa noworoczna. Wielu z nas przebrało się w ulubione stroje. Były księżniczki i wróżki wśród dziewczynek, a wśród chłopców przewodzili policjanci oraz wojownicy. Nasi rodzice zadbali o napoje i poczęstunek.

Zimowe szaleństwo na saniach - kulig

To była wspaniała jazda na dużych saniach malowniczą doliną rzeki Bystrzycy w okolicach Kiełczewic Dolnych dnia. Zimowa aura, słońce, mnóstwo niezapomnianych  wrażeń towarzyszyły nam tego dnia (16 luty). Zabawy na śniegu-budowanie igloo, pieczona kiełbasa i gorąca herbata były dopełnieniem naszej wyprawy w czasie pięknej, tegorocznej zimy.
Dzień Kobiet w naszej klasie

Miłym akcentem 8 marca były życzenia od chłopców oraz pierwsze wiosenne kwiaty w doniczkach, a mianowicie białe i różowe stokrotki. Było bardzo przyjemnie.
Niezwykła lekcja

21 marca powitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Naszym gościem tego dnia był dziadek naszej koleżanki z klasy, który hoduje króliki. Przyszedł z całą rodziną królików i opowiedział nam o ich hodowli. Zadawaliśmy pytania i dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji. Każdy przez chwilę potrzymał żywego królika. Potem kolorowaliśmy wiosenne kwiaty. Na koniec była wspólna zabawa i wiosenne piosenki w sali gimnastycznej.

Wycieczka do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kraśniku


Dnia 27.09.2016r. obejrzeliśmy wystawę grzybów ( jadalnych i niektórych trujących) zebranych z okolic Kraśnika. Poznaliśmy ich nazwy oraz sposoby odróżniania grzybów trujących. Potem zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego grzybobrania.

     Dzień chłopaka


Dnia 30.09.2016r. nasi chłopcy mieli swoje święto. Tym razem dostali grę "Bierki", w którą grali razem z dziewczynkami.

  Ulubione książki naszych rodziców

Pod tym hasłem przeprowadziliśmy wśród naszych rodziców mini ankietę z zapytaniem o ich ulubione książki z okresu dzieciństwa. Wiele z nich są nadal popularne. Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy kolorowe ilustracje najciekawszych pozycji. A oto najbardziej polecane książki:

"Kubuś Puchatek"
"Ania z zielonego wzgórza"
"Akademia Pana Kleksa"
"Pinokio"
"Śpiąca królewna"
"Baśnie Andersena".


Wycieczka do Lublina

Na spotkanie z Mikołajem pojechaliśmy w tym roku 6 grudnia do Filharmonii Lubelskiej. Wszyscy byliśmy po raz pierwszy i dlatego ze wzruszeniem uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym. 

  ROK SZKOLNY 2015/2016                    To my, przy pomniku Jana Pawła II przed szkołą.

 

Na zdjęciu nie ma Adriana C, gdyż doszedł do nas dopiero w styczniu 2016r.

Rozpoczęcie roku szkolnego

  
Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    
     

Spotkanie z pracownikiem Straży Miejskiej

lekcja o bezpieczeństwie

    

Zajęcia w bibliotece szkolnej

 pierwsze wypożyczone książki

    


Miejska Impreza 3XR

udział Daniela K. i Magdy P.
    


Lekcja muzyki z p.Romanem Brochockim

   

"Dzień życzliwości" - Ola i Maciek wybrani na najżyczliwszych w naszej klasie
 
  
"Moje Boże Narodzenie"
 

 Gratulacje dla Julii za wyróżnienie!
 • "Świąteczna kartka"  nagrody :
Daniel K, Asia K, Wiktoria B.
 • "Nie pal przy mnie proszę"
Nagroda dla Julii C.
 • "Bijące serce przyrody"
  wyróżnienia:   Asia K. i Wiktoria B.

Klasowe jasełka - zajęcia otwarte

        

Zabawa karnawałowa
     
     


Przedstawienie Wielkanocne

Dnia 22 marca 2016r. odbyła się lekcja otwarta pt. " Zwyczaje Wielkanocne", na które zaprosiliśmy babcie i dziadków. Było miło i wzruszająco. Nasi goście byli zadowoleni. Miłym akcentem na zakończenie były wzajemne życzenia oraz słodka niespodzianka.
      


Udział w występie muzycznym 

Do naszej szkoły przyjechali muzycy, którzy śpiewali góralskie piosenki. Jeden z naszych kolegów z klasy spróbował swoich sił i dzięki odwadze zaśpiewał jedną ze znanych piosenek.


Wycieczka do Wojciechowa

Dnia 18 maja 2016r. pojechaliśmy na wycieczkę do  Wojciechowa. Zwiedziliśmy kuźnię, w której obejrzeliśmy pokaz sztuki kowalskiej i wysłuchaliśmy opowieści o pracy kowala. Po obiedzie zwiedziliśmy ZOO a potem bawiliśmy się w Parku Rozrywki. Było wesoło, bo pogoda nam dopisała. Troszkę zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni wróciliśmy do Kraśnika. 

      
      
     
      
      
      
 
   

Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku

Dnia 25 maja 2016r. wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki w naszej dzielnicy. Tam niektórzy z nas są już jej czytelnikami. Ci, którzy przyszli pierwszy raz, zobaczyli bogate zbiory książek i czasopism dla dzieci. Ciekawa prelekcja pani bibliotekarki zachęciła nas do wypożyczania i czytania książek. Mieliśmy także okazję obejrzeć i podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych przez podopiecznych MOPS. Na pamiątkę naszej wycieczki każdy otrzymał kolorową zakładkę do książki.
      Dzień Dziecka

Na ten dzień czekają z utęsknieniem wszystkie dzieci. Uczniowie klas młodszych z naszej szkoły dostali dofinansowanie z Rady Rodziców do biletów na film pt.
" Dzielny kogut Maniek". Bardzo nam się podobał ten film.Impreza integracyjna z rodzicami 

W słoneczną sobotę - 4 czerwca 2016r. pojechaliśmy wspólnie z rodzicami na rodzinny piknik do oddalonej o 16 km Chruśliny. Tam mieliśmy ogromny plac do zabawy, a w nim tor przeszkód, boisko do gry w siatkówkę i piłki nożnej, huśtawki, małą strzelnicę, domek w drzewie itp. Nasi rodzice razem z nami się bawili. Potem było wspólne grillowanie i odpoczynek, bo atrakcji dla każdego było naprawdę wiele. Żal było wracać, ale może wybierzemy się w przyszłym roku, bo naprawdę warto.
   


   
    Spotkanie z pielęgniarką - lekcja o bezpieczeństwie
 

Dnia 08.06.2016r. gościliśmy na lekcji panią Lucynkę P. - naszą szkolną pielęgniarkę. Wysłuchaliśmy ciekawej prelekcji o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w czasie zabaw na placu szkolnym i w czasie zabaw w czasie wolnym, a przecież niedługo rozpoczną się wakacje.

     Brawa dla naszej koleżanki!

Ola B. reprezentowała naszą klasę w szkolnym konkursie na wykonanie piosenki w języku angielskim, zdobywając II miejsce.

   


© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku