KONKURS: „SŁOWA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II, KTÓRE NOSZĘ W SERCU”

13 października został rozstrzygnięty konkurs: „Słowa świętego Jana Pawła II, które noszę w sercu”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną z okazji Dnia Patrona Szkoły. Celem konkursu było przybliżenie nauki wielkiego naszego rodaka – świętego Jana Pawła II.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas 4-6. Podsumowanie konkursu, losowanie głównej nagrody przez nauczycielkę religii - p. Barbarę Kowalską oraz rozdanie nagród pocieszenia nastąpiło w bibliotece.

Nagrodę –  książkę „Chłopiec z Wadowic” otrzymał Kamil Nowak, uczeń klasy VI b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali obrazki ze świętym Janem Pawłem II, widokówki z sentencjami oraz słodycze. Nagrody zostały ufundowane z funduszy bibliotecznych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał ocenę celującą z religii.

Gratulacje dla zwycięzcy oraz podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie.

Myślę, że udział w tym konkursie pozwoli uczniom zapamiętać kilkanaście ważnych przesłań naszego świętego Patrona. Oto jedno z nich:

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.
Doświadczenia historyczne mówią nam o tym, ile kosztowała cały naród okresowa demoralizacja.
Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego, pamiętajcie,
że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek. A więc czuwajcie!”.
Częstochowa, 18 czerwca 1983: Apel Jasnogórski. Rozważanie wygłoszone do młodzieży

NOŚMY W SERCU SŁOWA JANA PAWŁA II, JEGO NAUKĘ ORAZ JEGO MIŁOŚĆ.