20 listopada 2014r. po raz kolejny obchodziliśmy   Światowy Dzień Życzliwości pod hasłem „Znajdź się wśród Życzliwych” . Tego dnia odbył się apel, podczas którego uczniowie klasy 4d, 6c i 5a zaprezentowali krótkie przedstawienie o tym, że życzliwość na co dzień umila nasze życie. Zwycięzcy plebiscytu "Najżyczliwsi wśród życzliwych" zostali uhonorowani „Jabłuszkami Życzliwości” , które otrzymali z rąk  dyrektora Szkoły, pana Wojciecha Stopy oraz pani wicedyrektor Janiny Kędziory.

AKCJA - „MIŁE SŁOWA”

Biblioteka szkolna włączyła się do szkolnego Dnia Życzliwości poprzez akcję „Miłe słowa”. Uczniowie z klas 1-6 z entuzjazmem wzięli w niej udział.  Zabawa polegała na wzajemnym obdarowywaniu się kolorowymi karteczkami z wypisanymi na nich komplementami i dobrymi życzeniami. Pomysł bardzo się spodobał, co świadczy o tym, że społeczność „szóstki” jest nawzajem sobie życzliwa. „Przyjemne słowa są plastrem miodu, słodyczą dla duszy, lekiem dla kości” – Księga Przysłów 16,24

PRZYSŁOWIA: „Bardziej słowo boli niż rana”, „Nie zaboli język od dobrego słowa”, „Mądra głowa nie dba o głupie słowa”, „Mowa jest srebrem, a milczenie złotem”.