Dn19.XII.2014r. w naszej szkole odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Odbył się on w dwóch turach: o godz. 9.50-kl od „O”- III a o godz. 11.40 dla kl. od IV- VI. Uczniowie zaprezentowali bardziej, jak i mniej tradycyjne wersje znanych kolęd np. "Wśród nocnej ciszy" czy „Ach co za noc". Opiekę artystyczną nad koncertem sprawowała p. Mariola Grela. Licznie przybyła publiczność dziecięca z kl. „0”-VI reagowała bardzo żywiołowo oraz spontanicznie włączała się do wspólnego śpiewania kolęd. Na zakończenie koncertu dzieci złożyły p. Dyrektorowi Wojciechowi Stopie oraz obecnym nauczycielom i rodzicom życzenia świąteczne i noworoczne dzieląc się opłatkiem. Koncert nagrywany był przez TV Kraśnik i wyemitowany w czasie świątecznym.

Głównym celem koncertu było kultywowanie polskiej tradycji świątecznej- śpiewania kolęd.