Wielkanoc to czas spotkań z bliskimi, czas radosny i bardzo wiosenny. To też okazja, by przypomnieć sobie wielkanocne zwyczaje i tradycje: malowanie pisanek, święcenie pokarmów, robienie palm wielkanocnych, mazurków, lukrowych babek, wysiewanie rzeżuchy dla baranka, a przede wszystkim czas, by lepiej poznać życie, mękę i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

W ten cudowny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa - w dniu 31 marca 2015r. wprowadzili nas uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią p. Aldoną Rostek oraz katechetką p. Teresą Błaszczyk, którzy przybliżyli młodszej społeczności szkolnej to najważniejsze i najstarsze święto chrześcijańskie. Uczniowie klas 0 – III obejrzeli inscenizację pt. „Wielkanoc puka do drzwi”. Bogactwo strojów, mnogość rekwizytów, stół wielkanocny, nawiązująca do wydarzeń dekoracja sali w wykonaniu p. Moniki Żuber oraz śpiew chóru szkolnego pod kierunkiem p. Izabeli Zdyb wprowadziły zaproszonych gości: pana dyr. Wojciecha Stopę, panią dyr. Janinę Kędziorę, wychowawców, nauczycieli, rodziców i dzieci w podniosły nastrój Świąt Wielkanocnych.

Fot. D. Niezgoda