„Bogu dziękujcie! Ducha nie gaście!”.

Hasło przewodnie pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny z 1991 r., stało się mottem koncertu połączonych chórów: dziecięcego „Sekret” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Kraśniku oraz Chóru Kameralnego „Canticum Canticorum” z Kościoła Rektoralnego pod wezwaniem Ducha Św. Oba zespoły zaśpiewały pod wspólną batutą Izabeli Zdyb. Wydarzenie miało miejsce 23 października 2016 r., dzień po liturgicznym wspomnieniu Świętego Jana Pawła II. Licznie zgromadzeni słuchacze mogli na nowo odkryć głębię słów Wielkiego Polaka i rozkoszować się pięknem wykonywanych utworów muzycznych. Realizacja zadania była współfinansowana ze środków w ramach Miejskiego Programu Rozwiązywania problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.