strona główna  -   dane kontaktowe  
drukuj

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI

Towarzystwo jest rzecznikiem dziecka. Chroni i promuje jego prawa z poszanowaniem praw i obowiązków jego rodziców, opiekunów oraz innych odpowiedzialnych za nie osób. W naszej szkole działa szkolne koło TPD, którego celem jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wielostronny rozwój, zdrowie bezpieczeństwo. 
Opiekunami szkolnego koła TPD są:
mgr Bożema Łyjak
mgr Bożena Serafińska – Chudy
mgr Marzanna Babisz
Koło liczy 330 członków wspierających, którymi są rodzice dzieci naszej szkoły.
Rok szkolny 2016/2017

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Mikołaj o Tobie nie zapomni". W imieniu Szkolnego Koła TPD dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w wyżej wymienionej akcji i dostarczyły: artykuły papiernicze, słodycze, maskotki. Zostały one przeznaczone na mikołajkowe prezenty dla potrzebujących dzieci.

Dziękujemy za udział w akcji!


 SDC16744.jpg
W październiku 2016 r. Szkolne Koło TPD zaprosiło klasy I – III do udziału w akcji Witaminy, witaminki dla chłopaka i dziewczynki. Celem jej było propagowanie zdrowego odżywiania. Klasy uczące się w tej samej sali przygotowały jedną kompozycję owocowo – warzywną.

Oto przygotowane przez klasy wystawki.

 warzywa__1_.jpg
klasy IIIa i IIId

 warzywa__2_.jpg
 klasy IIb i IIc

warzywa__3_.jpg
klasy IIIc i IIIe
 
warzywa__4_.jpg
klasa IIIb

 warzywa__5_.jpg
klasa Ib
 warzywa__6_.jpg
klasy IIa i IIe

 wa.jpg
klasy Ia i IIdRok szkolny 2014/2015

Szkolne Koło TPD oraz Powiatowa Komenda Policji w Kraśniku to organizatorzy konkursu plastycznego "Bezpieczna zima 2015". W konkursie wzięli udział uczniowie kl. "O"-III.

W eliminacjach powiatowych wyróżnienie otrzymały:
1. Irena Wesołowska kl.I d
2. Kornelia Pogoda    kl.III a

W konkursie szkolnym wyróżnienie otrzymali:
1.Łyczek Julia
2.Piskór Filip
3.Nowosielski Adam
4.Kowalska Dominika
5.Kotuła Konrad
6.Fredo Alicja
7.Bis Izabela
8.Pastwa Wiktoria
9.Gumienna Weronika
10.Łazarz Stanisław


 IMG_0611.jpg
 IMG_0613.jpgRok szkolny 2013/2014

KWIATEK DLA MAMY


W ramach działalności szkolnego koła TPD zorganizowano kiermasz kwiatów "Kwiatek dla mamy". Zebrane pieniądze zasilą fundusze koła z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły. Organizatorami akcji były: p. Bożena Łyjak - pedagog i p. Elżbieta Wezgraj.

    

LOTERIA FANTOWA

Szkolne Koło TPD zorganizowało loterię fantową dla klas 0 - III. Odbyła się ona
26 maja 2014 r. Dochód z loterii został przekazany na pomoc dzieciom z naszej szkoły. Dziękujemy za udział w loterii!

    
    


Akcja charytatywna "Pomóż i Ty"

    


Mikołaj o Tobie nie zapomniRok szkolny 2012/2013

Mikołaj o Tobie nie zapomni

Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Mikołaj o Tobie nie zapomni" zorganizowanej przez Akademię Młodzieżową działającą przy Oddziale Akcji Katolickiej pw. Św. Józefa w Kraśniku. Akcja polegała na zbiórce słodyczy, zabawek i artykułów papierniczych przeznaczonych na mikołajkowe prezenty dla potrzebujących dzieci. W imieniu Szkolnego Koła TPD serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które aktywnie włączyły się do udziału w tak szczytnej akcji.

   

Loteria fantowa

W dniu 14 maja 2013r. Szkolne Koło TPD zorganizowało "Loterię fantową". Dziękujemy wszystkim dzieciom z klas 0-III, które przyniosły maskotki. Tylko dzięki Wam loteria mogła się odbyć. Dochód z loterii został przekazany na pomoc dzieciom z naszej szkoły.

      

Akcja charytatywna "Pomóż i Ty"

Stałym przedsięwzięciem koła jest akcja charytatywna "Pomóż i Ty". Ma ona na celu zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz zakupu protezy ręki dla małego chłopca Adriana. W tym roku zebraliśmy około 600 kg nakrętek. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w akcji w następnym roku szkolnym.

 Rok szkolny 2011/2012


W bieżącym roku szkolnym  działalność koła skupia się na;
- pozyskiwaniu funduszy na działalność koła,
- udzielaniu pomocy materialnej uczniom naszej szkoły,
- udział uczniów w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących dzieci,
Fundusze na działalność koła pozyskano z:
- z dobrowolnych wpłat rodziców,
- akcji „Wróżba dla każdego”.
- zorganizowano akcję „Kwiatek dla mamy”
- zorganizowano loterię fantową pod hasłem „ I Ty możesz być przyjacielem kogoś”.

Z pozyskanych funduszy :
- dofinansowano wycieczki szkolne dla uczniów
- opłacono obiady dla ucznia kl. I
- przekazano zapomogi jednorazowe na dofinansowanie zakupu okularów, leków


„Pomóż i TY”

 Kolejny rok uczniowie klas I-III" biorą udział udział w akcji charytatywnej "Pomóż i Ty"Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek po napojach, mleku, oleju, paście do zębów, dezodorantach itp. a jej koordynatorem jest P. Bożena Łyjak i P. Barbara Wilk. Dzięki naszej akcji pomogliśmy w zakupie protezy ręki małemu Adrianowi. Nasza akcja trwać będzie również w następnym roku szkolnym.

     
     


„ Wróżba dla każdego”

 30.11.2011r.szkolne koło TPD zorganizowało akcję charytatywną pt. „Wróżba dla każdego”. Oprócz śmiechu, żartów, dobrego humoru z powodu zaskakujących wróżb, uczniowie mieli okazję pomóc innym. Wróżby wykonali uczniowie klasy Vd, a pomysłodawcą i koordynatorem akcji była pani Bożena Łyjak – pedagog szkolny. Zebrane ze sprzedaży wróżb pieniądze przeznaczone będą na potrzeby uczniów naszej szkoły.


 
 
 


" Mikołaj o Tobie nie zapomni"

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w akcji " Mikołaj o Tobie nie zapomni". Zebrane maskotki, słodycze, materiały papiernicze przekazaliśmy Akademii Młodzieżowej w Kraśniku. Powstały z nich paczki mikołajowe dla dzieci z ubogich rodzin Kraśnika i okolic.


„Kwiatek dla mamy”. 

Dnia 26 maja 2011 roku  odbyła się akcja charytatywna pt. „Kwiatek dla mamy”. Kolorowe Kwiaty  wykonane z  cukierków i ozdobnej bibuły  były doskonałym prezentem dla mamy z okazji jej święta. Inicjatorem przedsięwzięcia była pani Elżbieta Wezgraj –nauczyciel informatyki oraz pani Bożena Łyjak – pedagog i opiekun TPD. Do akcji przyłączyły się klasy Id, , IIc, ,  IIIc. Zebrane ze sprzedaży kwiatów pieniądze w kwocie 106 złotych zasiliły konto TPD

 
 


„ I Ty możesz być przyjacielem kogoś”.

Tradycją naszego koła jest loteria fantowa „ I Ty możesz być przyjacielem kogoś”. Fantami loteryjnymi są maskotki, zabawki i słodycze przyniesione przez uczniów. Dochód przeznaczony jest na potrzeby dzieci z naszej szkoły, będące w trudnej sytuacji materialnej. Koordynatorami loterii są: P. Bożena Serafińska Chudy i P. Marzanna Babisz.

 
 
 

Gify, linie


Rok szkolny 2010/2011


Szkolne koło TPD oraz "Samorządzik klas I-III" bierze udział w akcji charytatywnej "Pomóż i Ty"

Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek po napojach, mleku, oleju, paście do zębów, dezodorantach itp. Zebrane przedmioty prosimy składać do pedagoga lub pani Barbary Wilk sala 20.

Pomożemy w ten sposób małemu chłopcu w zdobyciu  protezy ręki

 

 

 

 

Na koniec roku szkolnego zebraliśmy ponad 300 kg nakrętek.
 

Gify, linie

 
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w akcji " Mikołaj
o Tobie nie zapomni". Zebrane maskotki, słodycze, materiały papiernicze przekazaliśmy Akademii Młodzieżowej w Kraśniku. Powstały z nich paczki mikołajowe dla dzieci z ubogich rodzin Kraśnika i okolic.
 
 

Gify, linie

Gify, linie

Podczas dyskoteki andrzejkowej w dniu 25 listopada 2010 roku uczniowie klas IV-VI, oprócz dobrej zabawy, mogli sobie powróżyć. Szkolne koło TPD zorganizowało akcję charytatywną pt. „Wróżba dla każdego”. Oprócz śmiechu, żartów, dobrego humoru z powodu zaskakujących wróżb, uczniowie mieli okazję pomóc innym. Wróżby wykonali uczniowie klasy IVb, IVc, Vd, a pomysłodawcą i koordynatorem akcji była pani Bożena Łyjak – pedagog szkolny. Zebrane ze sprzedaży wróżb pieniądze przeznaczone będą na potrzeby uczniów naszej szkoły.

           

Podobną akcję przeprowadzono dla uczniów klas I-III w dniu 30 listopada 2010 roku.

           

Gify, linie

Dnia 26 maja 2011 roku Szkolne Koło TPD zorganizowało akcję pt. „Kwiatek dla mamy”. Kolorowe tulipany wykonane z ozdobnej bibuły  były doskonałym prezentem dla mamy z okazji jej święta. Inicjatorem przedsięwzięcia była pani Elżbieta Wezgraj –nauczyciel informatyki oraz pani Bożena Łyjak – pedagog i opiekun TPD. Do akcji przyłączyły się klasy Ic, IIc, IIb, IIIb,  IIIc. Zebrane ze sprzedaży kwiatów pieniądze w kwocie 207 złotych zasiliły konto TPD.


 
 
 
 
 
  
 
  Rok szkolny 2009/2010
„Wróżba dla każdego”

30.11.2009r. i 01.12.2009r. każdy uczeń naszej szkoły miał okazję przekonać się  co przyniesie mu wróżba andrzejkowa. Inicjatorem akcji są uczniowie działający w szkolnym kole TPD. Zebrane pieniądze zasilą konto szkolnego koła TPD i przeznaczone będą dla uczniów naszej szkoły.         
         Rok szkolny 2008/2009

W  roku szkolnego 2008/2009 działalność koła skupiać się będzie na;
- pozyskiwaniu funduszy na działalność koła,
- udzielaniu pomocy materialnej uczniom naszej szkoły,
- udział uczniów w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących dzieci,
- współpraca z ogólnopolskimi fundacjami „ Pomóż i ty”, „ Zdążyć z pomocą”, „ Słoneczko”.

Dnia 20.11.2008r. została zakończona akcja "Twój dar serca dla Hospicjum"

Środki pieniężne zebrane w ramach zbiórki przeznaczone zostały na dokończenie i wyposażenie Sanatorium – Domu Małego Księcia przy ul. Lędzian w Lublinie. Akcja poza określonym celem materialnym miała wymiar wychowawczy. Poprzez włączenie do akcji dzieci i ich rodziców chcieliśmy uświadomić i uwrażliwić młode pokolenie na problemy  i dramaty ich rówieśników.

Opiekunowie koła TPD: Bożena Łyjak, Bożena Serafińska – Chudy, Marzanna Babisz


 dsc03077.jpgdsc02692.jpg
 

„Wróżba dla każdego”

W dn. 27.- 28.10.2008r. szkolne koło TPD, przy pomocy uczniów z kl. Va, zorganizowało sprzedaż zawieszek z wróżbami andrzejkowymi. Dochód ze sprzedaży zasili konto koła z przeznaczeniem na potrzeby uczniów naszej szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej
 dsc02821.jpg
 

W dn. 25, 26.09 2008r. koło TPD zorganizowało w szkole sprzedaż „ karteczek – zakładeczek”. Dochód ze sprzedaży przekazany będzie dla fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „ Pomóż i Ty”

 
 
 
 

 

 


Rok szkolny 2007/2008

W  roku szkolnego 2007/2008 działalność koła skupia się na;
- pozyskiwaniu funduszy na działalność koła,
- udzielaniu pomocy materialnej uczniom naszej szkoły,
- udział uczniów w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących dzieci,
- współpraca z ogólnopolskimi fundacjami „ Pomóż i ty”, „ Zdążyć z pomocą”, „ Słoneczko”.

W I semestrze  pozyskano  fundusze :
- z dobrowolnych wpłat rodziców,
- ze sprzedaży „ karteczek – zakładeczek”.
- zorganizowano akcję „ Dzień Żonkila” ( sprzedaż żonkili wykonanych z dekoracyjnej bibuły),
- zorganizowano loterię fantową pod hasłem „ I Ty możesz być przyjacielem kogoś”.

Z pozyskanych funduszy w I semestrze:
- dofinansowano wycieczkę dla trzech  uczniów naszej szkoły,
- dofinansowano zakup podręczników szkolnych dla dwóch uczniów,
- część zebranych funduszy  przekazano na rzecz fundacji „Pomóż i Ty”,
„ Zdążyć z pomocą”.

Pod patronatem naszego koła uczniowie wzięli udział w akcji „ Mikołaj o Tobie nie zapomni” oraz „ Pomóż dzieciom przetrwać zimę” zebrane (maskotki, słodycze, ubrania , żywność) przekazano Akademii Młodzieżowej w Kraśniku i do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Akcja „ Kwiatek dla mamy”

W d. 20,21,26.05.2008r. odbyła się akcja „ Kwiatek dla mamy” . Żonkile i stokrotki, wykonane z ozdobnej bibuły, były doskonałym prezentem dla mamy z okazji jej święta. Zebrane pieniądze zasilą konto szkolnego koła TPD na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły.

 

 
 
 
 

 

Loteria fantowa

Jak co roku zorganizowano loterię fantową „ I Ty możesz być przyjacielem kogoś”. Fantami loteryjnymi były maskotki, zabawki i słodycze przyniesione przez uczniów. Dochód przeznaczony jest na potrzeby dzieci z naszej szkoły, będące w trudnej sytuacji materialnej.

    

 

© Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kraśniku