Logo1.jpg

NIP: 715-192-29-59

REGON: 060 672 260

Kontakt :

tel. 501 671 917 (Prezes Stowarzyszenia)

tel/fax: 0-81 825 87 83 (Szkoła SP)

strz.jpg

Gify, linie

15 listopada 2014r. odbył się ostatni w tym sezonie "Rajd Jesienny". Pogoda dopisała i wszyscy bawili się dobrze na świeżym powietrzu.

Gify, linie

Piękna pogoda, super atmosfera to zalety rajdu, na który wybraliśmy się
w sobotę 24 maja 2014r..

Gify, linie

12 kwietnia 2014r. rozpoczęliśmy kolejną edycję rajdów pieszych organizowanych przez Kraśnickie Stowarzyszenie Aktywnej Integracji. 30 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr6 i nr3 wraz z opiekunami zawędrowała nad kraśnicki zalew, gdzie odbył się turniej piłki nożnej i gra w dwa ognie. Zmęczeni uczestnicy rajdu mogli posilić się kiełbaskami upieczonymi nad ogniskiem.

TAK BYŁO NA OBOZIE NARCIARSKIM W KOMAŃCZY

A TAK BYŁO NA OBOZIE LETNIM W MURZASICHLE

FOTOREPORTAŻ Z OBOZU W JASTRZĘBIEJ GÓRZE

Gify, linie

Maszerując nad Kraśnicki Zalew widzieliśmy, że wiosna, której szukaliśmy na poprzednim rajdzie już jest. Piękna zieleń, gorące słońce i radosny świergot ptaków towarzyszyły nam przez całą drogę. Nad zalewem wraz z innymi kraśnickimi szkołami spotkaliśmy się przy wspólnym ognisku.

Gify, linie

Nie mogąc się doczekać prawdziwej wiosny tego roku wyruszyliśmy na jej poszukiwania. Mamy nadzieję, że już wkrótce nadejdzie..., bo bociany też na nią czekają.

OBÓZ NARCIARSKI

29.01.2012R.-04.02.2012R. (FERIE ZIMOWE)

Gify, linie

Tegoroczne lato 2012 zakończyliśmy rajdem pieszym na Dąbrowę Bór. Wędrowaliśmy w grupie 50-cio osobowej. Na miejscu spotkaliśmy Szkołę Podstawową nr 1, która przyjechała na rowerach. Rozegraliśmy z nimi mecz towarzyski, który zakończył się dla nas wynikiem 1:2. Z wielkim smutkiem opuszczaliśmy Dąbrowę Bór i mamy nadzieję, że niedługo znowu się spotkamy. Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie Aktywna Integracja.

Gify, linie

Stowarzyszenie Aktywna Integracja, działające przy naszej szkole zorganizowało 28 kwietnia rajd. Na miejsce zbiórki stawiło się ponad czterdzieści osób. Pogoda była piękna a dzieci uśmiechnięte. Uczestnicy rajdu pokonali dość długą trasę od szkoły do Urzędowa i z powrotem.
Jedną z głównych atrakcji okazała się wizyta w domu rodzinnym p. Kasi i wspólne pieczenie kiełbasek. Wszyscy wrócili do domu szczęśliwi i opaleni.

Gify, linie

26 listopada odbył się pieszy Rajd Andrzejkowy, zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywna Integracja. Uczestnicy rajdu, po przejściu kilku kilometrów, w pięknej, leśnej scenerii z wielkim zaangażowaniem przepowiadali sobie przyszłość. Z wosku lanego przez klucz można było wywnioskować, że wielu z nich spędzi najbliższe wakacje pod palmami. Spacer i wróżby zaostrzyły apetyty na grilowane kiełbaski.

Gify, linie

Dnia 22 października 2011r. odbył się Rajd Papieski, który zorganizowany został przez Stowarzyszenie Aktywna Integracja, działające przy Szkole Podstawowej nr 6. Był to pierwszy z cyklu rajdów, które odbywać się będą w roku szkolnym 2011/2012. Pogoda dopisała. Dzieci pokonały trasę od szkoły do zalewu i z powrotem. Nad zalewem uczestnicy rajdu wzmocnili się przygotowanym posiłkiem, "porozmawiali" ze znajomym łabędziem i z uśmiechem na twarzy wrócili do domów.

Gify, linie

Dzień 21 maja 2011 roku był bardzo gorący, ale nie stanowiło to przeszkody dla wytrwałych piechurów, jakimi okazali się uczniowie naszej szkoły. Grupa 45 osób wyruszyła na „rajd papieski”  spod szkoły o godz. 9.00,  gdzie pan poseł Jarosław Stawiarski przekazał swoje słowa pochwały i otuchy za wytrwałość na szlaku. Po dotarciu na miejsce nad zalew  kraśnicki,  dzieci rozpoczęły gry i zabawy na piasku.

W tym czasie dorośli uczestnicy przygotowali kiełbaski na grillu dla zmęczonych i zgłodniałych. Po miłym spędzeniu czasu nad wodą wszyscy z uśmiechem na twarzy wrócili do domów.

Fotografowała: Danuta Niezgoda

Gify, linie

Kraśnickie Stowarzyszenie „Aktywna Integracja” we wtorek 26 kwietnia,  zorganizowało kolejny rajd pieszy pod hasłem „Piechotą Zdrowiej”. 24 osobowa grupa pokonała 5 kilometrową trasę, idąc ulicami naszego miasta. Rajd zakończył się wspólnym grillowaniem.

Fotografowała: Danuta Niezgoda

Gify, linie

Kraśnickie Stowarzyszenie „Aktywna Integracja” w sobotę 11 grudnia,  zorganizowało  rajd pieszy pod hasłem „Piechotą Zdrowiej”. Był to drugi z cyklu rajdów pieszych, promujący ten sposób spędzania wolnego czasu.

10 osobowa grupa  wyruszyła spod Szkoły Podstawowej nr 6. Celem wędrówki było dotarcie do ciekawych zakamarków pobliskiego lasu. Na zakończenie rajdu wszyscy wzmocnili się gorącym bigosem a najwytrwalsze dzieci spotkały w lesie Mikołaja, który obdarował je słodkimi prezentami

Gify, linie

Kraśnickie Stowarzyszenie „Aktywna Integracja” w sobotę 20 listopada,  zorganizowało rajd pieszy pod hasłem „Piechotą Zdrowiej”. Był to pierwszy z cyklu rajdów pieszych, promujący ten sposób spędzania wolnego czasu, ze szczególnym uwzględnieniem nowej formy rekreacji ruchowej, jaką jest NORDIC WALKING.

Zainteresowanie było duże. Około 70 osób w tym ponad 50 dzieci wyruszyło spod Szkoły Podstawowej nr 6 w kierunku starej części miasta. Celem wędrówki było Gospodarstwo Agroturystyczne w Dąbrowie Bór. Tam wszyscy wzmocnili się przygotowanym posiłkiem i wyruszyli w drogę powrotną.