KLASA II B W MUZEUM CEBULARZA

Dnia 29 września 2021 r. uczniowie klasy II B pojechali na wycieczkę do Lublina do Regionalnego Muzeum Cebularza. Podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka przedstawiona była uczniom geneza powstania tego wspaniałego wypieku. Podczas części warsztatowej każdy uczestnik mógł wykonać swojego cebularza. Spotkanie zakończone było degustacją. Uczniowie odbyli również spacer Krakowskim Przedmieściem, byli na Placu Litewskim, aby poprzez Portal obserwować na żywo mieszkańców Wilna. Wszystkim spodobał się napis I love Lublin, przy którym wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Na deptaku u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Wróblewskiego uczniowie mogli zobaczyć również  rzeźbę lubelskiego koziołka, nawiązującą do herbu Lublina. Przechodząc przez Bramę Krakowską podziwiali stare kamieniczki, a u wylotu Bramy Grodzkiej lubelski zamek.

Miasto na tyle wszystkich zauroczyło, że z pewnością każdy chciałby wrócić tam w przyszłości na dłużej, aby zobaczyć inne ciekawe i atrakcyjne miejsca.