XXXII MIĘDZYNARODOWY KONKURS
 KANGUR MATEMATYCZNY

16 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs Kangur Matematyczny, wzięło w nim udział 23 uczniów w kategoriach: Maluch (kl.IV), Benjamin (kl.V-VI), Kadet (kl.VII-VIII). Konkursowi patronuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Polskie Towarzystwo Matematyczne. Ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej intelektualnej zabawy. Atrakcyjnością konkursu jest fakt, że rozwiązywane są w tym samym dniu, w prawie 80 krajach te same zestawy zadań, oczywiście w różnych językach. Każdy uczeń uczestniczący w konkursie otrzymał układankę przestrzenną „Bryłkę zmyłkę” .Układanka ta bardzo podobała się uczniom i chętnie próbowali układać ją inni uczniowie z klas. 26 maja odbyło się w szkole podsumowanie konkursu, podczas którego uczestnicy z najlepszymi wynikami otrzymali dyplomy i nagrody.

Najlepsze wyniki w konkursie:

Kornelia Jakubiak kl. VI C – wyróżnienie
Michał Wcisło kl. VI C – wyróżnienie