HISTORIA JEST KOBIETĄ

W listopadzie nasza szkoła stała się miejscem niezwykłego spotkania z historią. Gościliśmy Panią Agnieszkę Lidia Płatek, która napisała pierwszą książkę poświęconą kobietom z rodu Zamoyskich. Jej tytuł to „Poczet Pań Zamoyskich” i jest to opowieść o życiu i wpływie żon ordynatów Zamoyskich na losy Polski. Spotkanie, które zorganizowała Przewodnicząca Rada Rodziców - nosiło nazwę „Historia jest kobietą” i było okazją do poznania wielu fascynujących i nieznanych faktów z historii naszego kraju.

Pani Agnieszka, która mieszka w Kraśniku, od lat pasjonuje się badaniem historii związanej z kobietami z rodu Zamoyskimi. Na spotkaniu opowiadała nam o ich marzeniach, charakterach i przeznaczeniu. Pokazała nam, jak ważną rolę odgrywały kobiety w dawnej Polsce i jak wiele mogły zrobić dla polityki, kultury i społeczeństwa. To była niezapomniana lekcja historii, która przybliżyła nam sylwetki niezwykłych kobiet z rodu Zamoyskich.